Funkcjonariusze Posterunku Policji w Białośliwiu zatrzymali 49-letniego mężczyznę podejrzanego o nocną kradzież z włamaniem do jednej z restauracji na terenie miejscowości. Sprawca działał w warunkach recydywy, a dodatkowo był osobą poszukiwaną. Teraz grozi mu nawet 7,5 roku pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło wczesnym porankiem w niedzielę 22 lutego. Mężczyzna wykorzystał niezabezpieczone okno, przez które dostał się do wnętrza lokalu gastronomicznego. Z restauracji zabrał gotówkę w kwocie 1500 złotych oraz kilka butelek alkoholu. Sprawa została niezwłocznie zgłoszona policjantom.
Funkcjonariusze szybko ustalili tożsamość sprawcy. Okazało się, że jest nim 49-letni mieszkaniec Białośliwia, dobrze znany policji z wcześniejszych konfliktów z prawem. Mężczyzna był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu, w tym kradzieże i włamania.
Tymczasowy areszt za rozbój. Nietrzeźwy 27-latek działał w recydywie
Seria włamań do garaży na Zamościu. 40-letni mieszkaniec Piły z zarzutamiPodczas zatrzymania wyszło na jaw, że 49-latek był również poszukiwany do odbycia kary 15 dni aresztu za wcześniejsze kradzieże. Został doprowadzony do aresztu, gdzie trafił do dyspozycji wymiaru sprawiedliwości.
Za ostatnie przestępstwo mężczyzna odpowie w warunkach recydywy, co znacząco podnosi wymiar grożącej mu kary – nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.
Źródło: KPP Piła
