Projekt Zdalna Szkoła

Microsoft Teams

Edukacja ekologiczna PDF Drukuj Email
środa, 22 kwietnia 2020 08:55

W piątek 28 września 2018r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Związek Międzygminny „PRGOK” podpisał umowę o dofinansowanie projektu pn. „Edukacja ekologiczna mieszkańców gmin ZM PRGOK poprzez realizację kampanii informacyjno-edukacyjnych oraz wyposażenie publicznych placówek dydaktycznych w środki techniczne ułatwiające segregacje odpadów u źródła”.

Program opracowany przez Związek Międzygminny realizowany będzie do roku 2020. Zakłada on przeprowadzenie różnorodnych form działań informacyjno-edukacyjnych w zakresie prawidłowej gospodarki odpadami komunalnymi adresowanych do wszystkich grup wiekowych (tj. dzieci, młodzieży i osób dorosłych zamieszkujących na terenie PRGOK).

Obok uzupełnienia wyposażenia, uzupełniona zostanie również wiedza o odpadach wśród młodszych i starszych mieszkańców Związku (zaplanowano szkolenia dla osób dorosłych w sołectwach i dla dzieci w szkołach). Niebawem powstanie również platforma e-learningowa, dzięki której będzie można zweryfikować wiedzę dotyczącą segregacji i uzyskać imienny certyfikat uzupełniający kwalifikacje w zakresie ochrony środowiska. W ramach programu, przez trzy kolejne lata, funkcjonować będą również Klasy Patronackie ZM PRGOK (co roku 350 dzieci z 14 gmin uczyć się będzie jak na co dzień dbać o środowisko). Zaplanowano też konkurs plastyczny dla dzieci oraz opracowanie nowych materiałów edukacyjnych (ulotek i spotów telewizyjnych).

Projekt realizowany jest w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu wynosi 456 979,75zł, kwota dofinansowania sięga 314 980,11 zł.

Poprawiony: środa, 22 kwietnia 2020 08:58

Edukacja ekologiczna