forex trading logo

Zdalne nauczanie

Projekt Zdalna Szkoła

Microsoft Teams

E-dziennik

Pomóż Szkole...

Szkolne akcje/projekty

Pomoc Afryce

Doradztwo zawodowe

#Moleksiążkowepolecają

szef kuchni poleca


gimnastyka korekcyjna

LogowanieRODO

Emocje w dobie koronawirusa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 17 kwietnia 2020 12:38

PORADNIK. W cieniu koronawirusa – jak sobie radzić z emocjami ...

Drodzy Rodzice!

Emocje w dobie koronawirusa.

Do nas wszystkich codziennie docierają różne doniesienia medialne na temat koronawirusa. I nawet u osób, które na co dzień nie odczuwają lęku, w obecnej sytuacji mogą go doświadczać. Martwienie się o najbliższych, o zdrowie własne i swojej rodziny jest czymś naturalnym. Ale czy nasz lęk nie jest wyolbrzymiony? I co zrobić, żeby go obniżyć? – na te pytania znajdziecie Państwo odpowiedź w linku podanym niżej.

Naszym dzieciom przedłużono okres izolacji, a tym samym zdalnej nauki. Zwróćmy uwagę, jak nasze pociechy rozumieją tę sytuację. Nie udawajmy, że nic się nie dzieje. Nasz przekaz o aktualnej rzeczywistości dostosujmy do wieku dzieci i ich możliwości odbioru informacji. Zadbajmy o ich poczucie bezpieczeństwa, informujmy o naszym wsparciu
i uświadamiajmy o tym, jak ważne jest dbanie o higienę, aby zapobiec infekcji. Mówmy też o zagrożeniach ale w sposób konstruktywny a nie wzbudzający w dzieciach niepotrzebnego lęku.

Zachęcamy Państwa do skorzystania z naszych propozycji. Poniżej podajemy link do materiałów:

- opowiadania, które pozwoli zrozumieć dzieciom obecną sytuację,

- poradnika „Jak wspierać dzieci i młodzież w radzeniu sobie z lękiem przed koronawirusem”.

https://drive.google.com/drive/folders/1NZLGv6IHgHox7L8USrWEAphd1J89x8Fx,https://drive.google.com/drive/folders/1NZLGv6IHgHox7L8USrWEAphd1J89x8Fx

Jeżeli Państwo lub Wasze dzieci chcecie się podzielić odpowiedziami i pracami polecanymi w opowiadaniu, to prosimy o zeskanowanie lub sfotografowanie „ prac” i wysłanie ich na nasze adresy mailowe ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , michał Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ). Z nadesłanych prac przygotujemy galerię prac, którą postaramy się umieścić na stronie szkoły.

Pamiętajmy, że lęk można okazywać na wiele różnych sposobów. Jedno dziecko zwyczajnie zgłosi, że się boi i czuje lęk. Inne może mieć problemy z zaśnięciem, poczucie „kłucia” w klatce piersiowej, uczucie kołatania serca, duszności. Dzieci mogą się skarżyć na brak sił do pracy i czynności domowych. Może pojawić się rozdrażnienie, odbierane wręcz przez dorosłych jako agresja. Mogą pojawić się rytuały i kompulsje (np. silna potrzeba mycia  rąk kilka razy z rzędu).

Jesteśmy do Państwa dyspozycji. Odpowiemy na każdy sygnał. Pozdrawiamy.

Barbara Szczecina- pedagog szkolny

Michał Oryszak- psycholog szkolny


Poprawiony: piątek, 17 kwietnia 2020 12:39
 

Mini galeria 2

  • Photo Title 1
  • Photo Title 2
  • Photo Title 3
  • Photo Title 4
SLIDESHOW PRO MODULE BY JT

Biuletyn Informacji Publicznej

Bezpieczny Internet

Innowacje szkolne

Orły Edukacji 2019

JESTEŚMY
Edukacja ekologiczna

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 339 gości 


Wydarzenia szkolne

Mini galeria 3


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.