forex trading logo

Zdalne nauczanie

Projekt Zdalna Szkoła

Microsoft Teams

E-dziennik

Pomóż Szkole...

Szkolne akcje/projekty

Pomoc Afryce

Doradztwo zawodowe

#Moleksiążkowepolecają

szef kuchni poleca


gimnastyka korekcyjna

LogowanieRODO

O tym myśli nauczycielka… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 05 kwietnia 2020 10:48


O tym myśli nauczycielka…

W tym tygodniu zamieściliśmy znalezione przez polonistę refleksje Kubusia Puchatka, który stwierdził, że lekiem na całe zło jest czekolada, i  książka, i gorące kakao.

A ja (nauczycielka polonistka) dodam: I NASI UCZNIOWIE. Dlatego dziś chcę napisać o tym, jacy jesteście wspaniali!

Docierają do nas Wasze zadania, odrobione często z wyjątkową starannością, prace dodatkowe, niezwykłe wypracowania, a i prace literackie przygotowane na konkursy. I żal,    że wiele z nich odwołano, a laureaci tych rozstrzygniętych, nie mogą odebrać nagród i wyróżnień.

Czas, który przeżywamy, czas zarazy, jest ciężki dla wszystkich, pewnie szczególnie dla młodych ludzi, którym trudno zrozumieć zakazy i nową rzeczywistość.  Potraficie o tym pisać. Dotarła do mnie baśń Amelki, baśń o koronawirusie. Niezwykła w swej treści. Mocno wierzę, że nasza codzienność tak się zmieni, jak w tej niezwykłej historii opowiedzianej przez Amelkę. I spełni się życzenie małej dziewczynki, która „ Zażyczyła sobie, aby pojawił się  lek

na koronawirusa, żeby ludzie nie umierali i żeby COVID- 19 przestał niszczyć świat i  wreszcie skończyło się jego panowanie. Więc  wszyscy wzięli  się do roboty. Medycy i magicy połączyli swoje siły.” Udało się! (…) „Koronawirus już nigdy nie powrócił i wszyscy żyli długo i szczęśliwie.

Maja w swojej pracy przygotowanej na konkurs pisze: „W moim liście chciałabym przekazać Ci, Kochany Tato, jak ja widzę świat w XXI wieku. Pisałam przed chwilą o tym, że nie chodzę teraz do szkoły. Wszyscy na naszym globie wiedzą już, czym jest koronawirus i jak wyniszcza kontynenty, kraje, miasta, ale przede wszystkim nas – ludzi.”

Uczniowie 7c wysyłają do mnie e-maile jako zadanie domowe. Wypowiadają się w nich

na temat zasadności kar, jakie otrzymali bohaterowie- duchy z II części „Dziadów”. Młodzieńcza wrażliwość nie pozwala im usprawiedliwić kary dla duchów -dzieci, których wina polegała tylko na tym, że „Nie zaznały goryczy ni razu". I jak to się ma do pustego świata za oknem? To nie jest już świat „bez goryczy” dla dzieci!

Prace Amelki, Mai, lapboock Zuzi, baśnie uczniów klasy 4b znajdziecie  na stronie internetowej szkoły.

Wierzę, że dobry czas nadejdzie dla nas wszystkich, bo jesteśmy razem (choć każdy u siebie): Wy i My- Uczniowie i Nauczyciele. Szkoło, czekaj na nas! My też tęsknimy!

Linki do prac uczniów:

Maja Dymitruk str 1

Maja Dymitruk str 2

Wojtek Dymitruk

Natasza Sierpińska

Wanessa ożarowska

Amelia Zamorska

Maja WygrzywalskaPoprawiony: poniedziałek, 06 kwietnia 2020 08:11
 

Mini galeria 2

  • Photo Title 1
  • Photo Title 2
  • Photo Title 3
  • Photo Title 4
SLIDESHOW PRO MODULE BY JT

Biuletyn Informacji Publicznej

Bezpieczny Internet

Innowacje szkolne

Orły Edukacji 2019

JESTEŚMY
Edukacja ekologiczna

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 316 gości 


Wydarzenia szkolne

Mini galeria 3


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.