forex trading logo

Zdalne nauczanie

Projekt Zdalna Szkoła

Microsoft Teams

E-dziennik

Pomóż Szkole...

Szkolne akcje/projekty

Pomoc Afryce

Doradztwo zawodowe

#Moleksiążkowepolecają

szef kuchni poleca


gimnastyka korekcyjna

LogowanieRODO

Mole książkowe polecają PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 17 marca 2020 08:35#MoleksiążkowepolecająDziś o książce wyjątkowej i chwytającej za serce. A do tego – uwaga – szkolnej lekturze Jeśli do tej pory hasło – lektura szkolna – kojarzyło Wam się z nudą i przymusem, to ta książka NA PEWNO to zmieni! „Pozłacana rybka” B. Kosmowskiej to książka, której główna bohaterka jest w Waszym wieku, więc przeżywa Wasze  radości i kłopoty. Co tam – kłopoty! Jej rodzinę dotyka straszny dramat. A główna bohaterka  na oczach czytelnika musi dorosnąć, wiele zrozumieć, zacisnąć zęby i ….. przetrwać. Bo życie, kochani Uczniowie, nie jest czarno-białe i nie zawsze głaszcze  po głowie. Czasami ostro daje w kość i uczy nas, że mamy prawo się pomylić, zrobić coś głupiego, ale najważniejsze, byśmy zachowali w sobie tę wrażliwość, która niekiedy ……. wymaga tony chusteczek

Ja czytając tę książkę zużyłam ich sporo, ale wcale nie poczułam się jak beksa.  I Wy też nie wstydźcie się ich, tylko CZYTAJCIE!

Blogerka Belferka

PS. „Pozłacana rybka” to książka, która zachwyca też dorosłych. Mama mojego ucznia napisała dziś do mnie tak: „Dziś nie piszę do Pani jako mama, ale jako świeżo wzruszona czytelniczka "Pozłacanej rybki". Piękna i wzruszająca książka, która obudziła moje tęsknoty z dzieciństwa, ale przypomniała mi też jako dorosłej kobiecie, mamie i żonie, że życie niesie różne wyzwania……. Nigdy nie płakałam nad żadną książką, a mnóstwo ich przeczytałam. Dziś miałam swój debiut :)”Cześć! Tym razem seria książek skierowana głównie do dziewcząt, więc z góry przepraszam wszystkich chłopców, którzy śledzą naszego bloga Przedstawię serię książek Jacqueline Wilson, która składa się z czterech egzemplarzy: ,,Dziewczyny płaczą", ,,Dziewczyny się odchudzają", ,,Dziewczyny się zakochują" i ,,Dziewczyny się spóźniają". Książki są pisane lekkim, młodzieżowym językiem. Takie niezobowiązujące, do poczytania w chwili relaksu. Książki opowiadają o codziennych perypetiach 13-letniej Ellie i jej przyjaciółek: Magdzie i Nadine. Seria pokazuje świat oczami nastolatek, zawiera przemyślenia, odczucia i prawdziwe emocje bohaterek. Porusza również problemy z którymi stykamy się w dzisiejszych czasach, takie jak zaburzenia odżywiania lub zawieranie znajomości przez internet. Zachęcam do przeczytania, warto!Blogerka Paulina


Witam. Dzisiaj coś dla wielbicieli zwierząt.

Chciałabym wam zaproponować przeczytanie książki W. Bruce’a Camerona - „Był sobie pies”.

Są to cztery różne psie historie, połączone kolejnymi wcieleniami jednego psa. Odradza się on, ponieważ musi wypełnić misję pomagania ludziom. „Był sobie pies” to wzruszająca opowieść ukazana z perspektywy bezbronnego, kochającego czworonoga. Jego bezgraniczne oddanie, naiwność, ogromna miłość i odwaga wywołuje śmiech, ale także wyciska łzy i porusza najbardziej nieczułe ludzkie serca. Jeżeli ktoś zdecyduje się na przeczytanie tej książki to gwarantuję, że bez wahania sięgnie po drugą cześć, tak jak to było w moim przypadku.

Miłego czytania :)


Blogerka Asia 


Kochani! Chciałabym Wam serdecznie polecić książkę Marcina Przewoźniczaka pt. „Trzy przystanki do teatru”. Choć książka ma przeszło 250 stron, to wcale nie czyta się jej ciężko! Bohaterowie przeżywają masę różnych przygód, a do tego muszą rozwiązywać dużo zagadek i złamać wiele szyfrów. Dla wszystkich, którzy uwielbiają łamać sobie głowę, to będzie książka idealna. Ale zagadki to nie wszystko! Jest też smok i cofanie się w czasie. Zdarzały się chwile, gdy czułam, jak dreszcz przechodził mi po plecach, ale któż z nas nie lubi trochę adrenaliny. Najważniejsze jest to, że historia daje nadzieję na spełnienie marzeń.
Dlatego – czytajcie!!!
Blogerka Julia K

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/304358/trzy-przystanki-do-teatru


Hejka! Pewnie większość z was widziała już film "Five Feet Apart", ale ja i tak chciałabym zachęcić do przeczytania książki R. Lippincott, M. Daughtry oraz T. Iaconisa pod tytułem "Trzy kroki od siebie"(swoją drogą – tytuł niezwykle aktualny – przyznajcie.

Bohaterowie to Stella i Will, nastolatkowie chorujący na mukowiscydozę. Na początku nie potrafili się zrozumieć, lecz po pewnym czasie poczuli coś więcej. Ich droga do szczęścia jest bardzo trudna chociażby dlatego, że zawsze będą dzielić ich trzy kroki. Książka może nauczyć tego, że nie można oceniać ludzi po pierwszym wrażeniu, trzeba poznać ich historię. Bardzo wzruszająca, nieoczywista opowieść o trudnej miłości. Sama jeszcze nie dokończyłam czytać i jestem bardzo ciekawa, co wydarzy się dalej. Czy Will nie zarazi Stelli B. cepacia? Czy dziewczyna straci poczucie winy po śmierci bliskiej osoby?                                               Przekonajcie się sami! Do następnego wpisu!


Blogerka Marysia
Poprawiony: środa, 27 maja 2020 13:26
 

Mini galeria 2

  • Photo Title 1
  • Photo Title 2
  • Photo Title 3
  • Photo Title 4
SLIDESHOW PRO MODULE BY JT

Biuletyn Informacji Publicznej

Bezpieczny Internet

Innowacje szkolne

Orły Edukacji 2019

JESTEŚMY
Edukacja ekologiczna

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 276 gości 


Wydarzenia szkolne

Mini galeria 3


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.