„Piła w bajce ukazana” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 marca 2020 16:33

Głównym założeniem projektu jest rozwój tożsamości regionalnej. Poznanie przez uczniów historii „małej ojczyzny” w zbeletryzowanej formie przyniesie wymierne korzyści w zakresie poszerzania wiedzy o regionie. Wszystkie działania w ramach realizowanego projektu wzbogacają wiedzę uczniów o otaczającej ich rzeczywistości poprzez wskazanie różnych dróg do jej poznania. W XXI w. umiejętnością, która jest niezwykle pożądana u uczniów jest przede wszystkim kreatywność. Innowacyjne podejście do pojawiających się wyzwań zasługuje dziś na największą uwagę i to ono jest szansą na rozwój osobisty każdego człowieka.

Przedsięwzięcie będzie realizowane do czerwca 2020 i zakończy się grą miejską.

Dzisiaj odbyło się pierwsze spotkanie, w którym uczestniczyło 10 uczniów z klas piątych i jedna osoba z klasy szóstej. Uczniowie na platformie Genial.ly rozwiązywali interaktywne zadania związane z treścią bajek.

Projekt powstał w oparciu o książkę Edyty Kin „Bajki o Pile”, z której wykorzystano trzy opowieści.

Autorami i koordynatorami projektu są Barbara Moskal i Małgorzata Olejnik.

Szkolny opiekun projektu: Mateusz Błażejewski