Takiego „pączka” jeszcze nie widziałem PDF Drukuj Email
sobota, 07 marca 2020 10:08

Nasza akcja w oczach misjonarza br. Jerzego Steligi

Takiego „pączka” jeszcze nie widziałem

„Wiele szkół, przedszkoli, grup parafialnych z całej Polski przyłączyło się do akcji Wyślij pączka do Afryki, która w tym roku przeprowadzana jest pod hasłem: Podaruj dzieciom zdrowie. Setki organizatorów i tysiące wolontariuszy włożyło wiele serca w przygotowanie i przeprowadzenie akcji, aby zebrać środki na pomoc najbiedniejszym mieszkańcom Czadu i Republiki Środkowoafrykańskiej. Osobiście uczestniczyłem  w takim wydarzeniu w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Pile. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego spotkania i nie chodzi mi o kwotę zebraną na pomoc dzieciom w Afryce, ale o rozmach przedsięwzięcia i wielkim zaangażowaniu całej społeczności szkolnej. Spotkanie odbyło się w pięknie przystrojonej sali w klimacie afrykańskim z wieloma eksponatami afrykańskimi, z wystawą prezentującą pracę misyjną braci kapucynów. Podczas spotkania zaprezentowałem warunki życia ludności afrykańskiej, ich potrzeby oraz pracę misjonarzy na polu ewangelizacyjnym i charytatywnym. W programie spotkania znalazły się: wiersz o pączku, piosenki, tańce afrykańskie wykonane przez uczniów. Po części oficjalnej był czas na zwiedzanie wystawy.

Na koniec każda grupa, której towarzyszyli wolontariusze z pełną tacą pączków i herbatą, udała się do swojej klasy na poczęstunek. Muszę przyznać, że spotkanie było bardzo dobrze przygotowane, dopieszczone w każdym detalu. Wielkie podziękowania należą się głównym organizatorkom tej uroczystości: pani Marii Ziembikiewicz i pani Barbarze Szczecinie, osobom odpowiedzialnym za program artystyczny i ich wykonawcom oraz dziesiątkom wolontariuszy.”

Misjonarze kapucyni serdecznie dziękują za darowiznę na kwotę 1798,30 zł, która zamieni się w posiłki dla osieroconych dzieci, opiekę medyczną i lekarstwa dla chorych, nowe domy dla ubogich, czystą, zdrową wodę z 2 nowych studni.