forex trading logo

Zdalne nauczanie

Projekt Zdalna Szkoła

Microsoft Teams

E-dziennik

Pomóż Szkole...

Szkolne akcje/projekty

Pomoc Afryce

Doradztwo zawodowe

#Moleksiążkowepolecają

szef kuchni poleca


gimnastyka korekcyjna

LogowanieRODO

Wyślij pączka do Afryki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 27 lutego 2020 15:52

Wielki finał akcji „Wyślij pączka do Afryki!” w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Pile

„Dobrze widzi się tylko sercem” to motto wielkiego finału akcji Wyślij pączka do Afryki, która odbyła się 24 lutego 2020 roku w naszej szkole. Zorganizował ją i sprawnie przeprowadził szkolny wolontariat, co było nie lada wyzwaniem. W pięknie przygotowanej sali, pełnej eksponatów w większości przywiezionych z Afryki przez brata Jerzego Steligę, Pani dyrektor Mariola Skrzyńska powitała zaproszonych gości: wiceprezydenta Piły Pana Krzysztofa Szewca, radnych miasta, proboszcza Parafii św. Antoniego, zarząd Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu, przedstawiciela Towarzystwa Pomocy Chorym, przedstawicieli Uniwersytetu Trzeciego Wieku, harcerzy z Pilskiego Hufca ZHP, radę rodziców, wolontariuszy, delegacje uczniów pilskich szkół wraz z opiekunami, absolwentów szkoły, pracowników i uczniów naszej szkoły.

Znakomicie przygotowana prezentacja życia w Afryce, opowieść brata Jerzego, który pełnił swą misjonarską posługę w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie, tańce, piosenki, wiersze i piękne słowa zakończyły piątą edycję akcji w naszej szkole. Po części oficjalnej nastąpiło zwiedzanie profesjonalnie przygotowanej wystawy. Na koniec w kawiarence na każdego czekał pączek, bo u nas tłusty czwartek przeniósł się na poniedziałek z afrykańską kawą i herbatą.

Zapamiętajmy słowa piosenki z „Tolerancji”  Stanisława Sojki: „żeby żyć, trzeba innym siebie dać, życie nie po to jest, by brać”.

Słowa uznania dla głównych organizatorek tej uroczystości: Pani Barbary Szczeciny i Pani Marii Ziembikiewicz.


Poprawiony: czwartek, 27 lutego 2020 15:57
 

Mini galeria 2

  • Photo Title 1
  • Photo Title 2
  • Photo Title 3
  • Photo Title 4
SLIDESHOW PRO MODULE BY JT

Biuletyn Informacji Publicznej

Bezpieczny Internet

Innowacje szkolne

Orły Edukacji 2019

JESTEŚMY
Edukacja ekologiczna

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 271 gości 


Wydarzenia szkolne

Mini galeria 3


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.