Wyślij pączka do Afryki PDF Drukuj Email
czwartek, 27 lutego 2020 15:52

Wielki finał akcji „Wyślij pączka do Afryki!” w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Pile

„Dobrze widzi się tylko sercem” to motto wielkiego finału akcji Wyślij pączka do Afryki, która odbyła się 24 lutego 2020 roku w naszej szkole. Zorganizował ją i sprawnie przeprowadził szkolny wolontariat, co było nie lada wyzwaniem. W pięknie przygotowanej sali, pełnej eksponatów w większości przywiezionych z Afryki przez brata Jerzego Steligę, Pani dyrektor Mariola Skrzyńska powitała zaproszonych gości: wiceprezydenta Piły Pana Krzysztofa Szewca, radnych miasta, proboszcza Parafii św. Antoniego, zarząd Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu, przedstawiciela Towarzystwa Pomocy Chorym, przedstawicieli Uniwersytetu Trzeciego Wieku, harcerzy z Pilskiego Hufca ZHP, radę rodziców, wolontariuszy, delegacje uczniów pilskich szkół wraz z opiekunami, absolwentów szkoły, pracowników i uczniów naszej szkoły.

Znakomicie przygotowana prezentacja życia w Afryce, opowieść brata Jerzego, który pełnił swą misjonarską posługę w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie, tańce, piosenki, wiersze i piękne słowa zakończyły piątą edycję akcji w naszej szkole. Po części oficjalnej nastąpiło zwiedzanie profesjonalnie przygotowanej wystawy. Na koniec w kawiarence na każdego czekał pączek, bo u nas tłusty czwartek przeniósł się na poniedziałek z afrykańską kawą i herbatą.

Zapamiętajmy słowa piosenki z „Tolerancji”  Stanisława Sojki: „żeby żyć, trzeba innym siebie dać, życie nie po to jest, by brać”.

Słowa uznania dla głównych organizatorek tej uroczystości: Pani Barbary Szczeciny i Pani Marii Ziembikiewicz.

Poprawiony: czwartek, 27 lutego 2020 15:57