Domki dla murarek PDF Drukuj Email
poniedziałek, 24 lutego 2020 20:40

20.02.20 klasa 7 c wraz z wychowawcą w Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile uruchomiła linię produkcyjną domków dla murarek. Od rana młodzież ze szkół uczestniczyła w warsztatach przygotowanych przez Instytut wspólnie z Fundacja Pszczoła. Wszystko odbyło się w związku ze spotkaniem i wykładami o projektowaniu ogrodów Agnieszki Hubeny-Żukowskiej; Pokochać brąz - wystawa prac Agnieszki Hubeny-Żukowskiej. Murarka ogrodowa jest niezwykle pożytecznym owadem. Od innych pszczół wyróżnia się większą łagodnością oraz dużą intensywnością zapylania roślin. Dlatego warto zapewnić jej dobre warunki do bytowania w ogrodzie. Aby stworzyć domek dla tej pszczoły wystarczy odpowiednio przycięta trzcina i kawałek sznurka. Wiosna tuż tuż, lada moment murarki rozpoczną zapylanie roślin. Część z wykonanych domków trafi do pasieki przy pilskim UAM, cześć uczniowie zabiorali do szkół i ogródków.

Julia Szymańska