Sukces literacki Hani PDF Drukuj Email
niedziela, 22 grudnia 2019 09:21

Napisać własną książkę i do tego zaprojektować od pierwszej do ostatniej strony nie jest łatwo.

A samo czytanie nie zna granic.

W 2019 roku Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile ogłosiła po raz dziesiąty konkurs artystyczny pt. „Stwórz własną książkę” .

Jakie powinny one być? O jakiej tematyce i jak powinny wyglądać, aby zachęcały do czytania. Odpowiedzi udzielili uczestnicy konkursu pn. „Stwórz własną książkę”.

Na konkurs napłynęło 81 książek, 110 autorów m.in. z Piły i okolicznych miejscowości.

Jury najwyżej oceniło książki samodzielne. Ciekawe, bogate wyobraźnią i wymową literacką, pomysłowe edytorsko.

W konkursie wyróżniono 42 książki, 62 autorów.

Wśród laureatów konkursu znalazła się uczennica klasy 6d – Hanna Smarszcz za książkę „Przyjaźń spada z drzewa”.

Gratulujemy, Haniu!