PÓŁnoc w szkole PDF Drukuj Email
niedziela, 22 grudnia 2019 09:12

Długo czekaliśmy na realizację tego zamierzenia, ale wreszcie udało się! Organizacja nocy w szkole jest inicjatywą przewodniczącej SU Zuzanny Szulc, która w kampanii wyborczej  roku szkolnego 2017/2018 zaproponowała taką imprezę.

13 grudnia 232 uczniów naszej szkoły pół nocy spędziło w szkole. Wybór zajęć przygotowanych przez nauczycieli był ogromny. Wszystko wokół świąt Bożego Narodzenia, a motyw przewodni imprezy brzmiał: „Nie brakuje nam nocy, by w szkole spędzić poł nocy.” Na niektóre zajęcia trzeba było się wcześniej zapisać, na inne wstęp był nieograniczony. W czym można było wybierać? Maraton filmowy, warsztaty muzyczne – gitara, pokazy ciekawych eksperymentów chemicznych, warsztaty fotograficzne, świąteczny bigos językowy, święta rodzinne przy grach planszowych, warsztaty dekorowania pierników, warsztaty – ozdoby świąteczne z papierowej wikliny, świąteczne wyścigi – zabawy sportowe, „Zrób własną kartkę świąteczną – Quilling, czyli radość z papieru”, świąteczne karaoke, „Święta lubią tajemnice, historia też –escape room”, świąteczny logiczny przekładaniec matematyczny, kącik relaksacyjny. Wszystkie propozycje cieszyły się popularnością. Była też wspólna kolacja przygotowana przez rodziców i nauczycieli. A o północy wielki finał!!! Podsumowanie zajęć  przez prowadzących, wspólne zaśpiewanie kolędy, wizyta świętego Mikołaja i życzenia i oficjalne zakończenie przez panią dyrektor. Każdy uczestnik imprezy otrzymał certyfikat. Wielkie przedsięwzięcie wymagało zaangażowania wielu osób: nauczycieli i rodziców. Nad przebiegiem zajęć czuwała dyrekcja szkoły.

Wielkie brawa dla organizatorów! Uczniowie, którzy wzięli udział w imprezie, na pewno przekonali się, że szkoła to ich drugi dom! O poszczególnych zajęciach w osobnych notatkach.

Poprawiony: niedziela, 22 grudnia 2019 09:21