forex trading logo

Zdalne nauczanie

Projekt Zdalna Szkoła

Microsoft Teams

E-dziennik

Pomóż Szkole...

Szkolne akcje/projekty

Pomoc Afryce

Doradztwo zawodowe

#Moleksiążkowepolecają

szef kuchni poleca


gimnastyka korekcyjna

LogowanieRODO

Nasz wolontariat PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 23 listopada 2019 09:16

17 listopada br. wzięliśmy ( jako szkolny wolontariat) udział w XI Dniu Solidarności  z Kościołem Prześladowanym. Zbieraliśmy na pomoc dla najmłodszego na świecie państwa- Sudanu Południowego, w którym połowa mieszkańców , czyli 7 mln ludzi głoduje a 3,5 mln nie ma dachu nad głową. Nieprzerwanie od początku swego istnienia trwa tam konflikt zbrojny, który zabrał już ze sobą dziesiątki tysięcy istnień ludzkich.

Ale najtrudniej tam mają dzieci, około miliona dzieci poniżej 5-go roku życia jest niedożywionych i grozi im śmierć głodowa. A trochę starsze były jeszcze niedawno zmuszane do bezpośrednich walk zbrojnych, co odbija się do dziś na ich psychice.

I to z nimi przede wszystkim solidaryzujemy się. Nasze proste działanie, jakim była prowadzona przez nas kwesta, może przyczyni się do pomocy naszym koleżankom i kolegom z Afryki. My w przerwach podczas zbiórki mogliśmy się ogrzać, odpocząć przy herbacie, ciastkach i ciekawych grach planszowych. Dzieci z Sudanu Południowego nie mogą na to liczyć…

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy jak zwykle w podobnych sytuacjach okazali się niezwykle hojni. 

Mini galeria 2

  • Photo Title 1
  • Photo Title 2
  • Photo Title 3
  • Photo Title 4
SLIDESHOW PRO MODULE BY JT

Biuletyn Informacji Publicznej

Bezpieczny Internet

Innowacje szkolne

Orły Edukacji 2019

JESTEŚMY
Edukacja ekologiczna

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 262 gości 


Wydarzenia szkolne

Mini galeria 3


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.