Projekt Zdalna Szkoła

Microsoft Teams

Warsztaty literackie z haiku PDF Drukuj Email
sobota, 23 listopada 2019 09:13

21 listopada 2019 roku odbyły się warsztaty literackie z pisania Haiku zakończone konkursem dla uczniów pilskich szkół oraz nauczycieli (34 osoby).

Na wstępie wszyscy zebrani mogli posłuchać hymnu Japonii, zagranego na skrzypcach przez uczennicę klasy 5b Wiktorię Krogulec. Pierwsza część spotkania skupiła się na teoretycznych aspektach tworzenia haiku, następnie uczestnicy przeszli do praktycznych działań, którymi było napisanie trzech nierymowanych, trójwersowych miniaturek poetyckich o układzie sylabicznym 5-7-5.

Pomysłów i twórczej weny nie brakowało. Powstały niezwykłe wiersze. Jury w składzie – poetka p. Elżbieta Ambroż, doradczyni metodyczna p. Izabella Bartol, wicedyrektor SP p. Bogusława Opalińska wyróżniło autorów najlepszych tekstów literackich. Dyplomy, statuetki – złote słowiki oraz japońskie koty szczęścia i bogactwa Maneki Neko trafiły do:

I miejsce: Maja Wygrzywalska SP 4

II miejsce: Agnieszka Piątek SP 11

III miejsce: Kinga Kachelek SP 5

Wyróżnienie: Ignacy Kaczmarski SP 4

Nagrodzeni nauczyciele:

p. Klaudia Dziergas SP 11

P. Monika Szczygieł SP 2

p. Anna Dobrzyńska SP 4

„Piękna aranżacja przestrzeni, poczęstunek z sushi, sernik wg japońskiego przepisu. To była uczta dla duszy i ciała”.

Organizator spotkania: Mateusz Błażejewski

Poprawiony: sobota, 23 listopada 2019 09:16