Projekt Zdalna Szkoła

Microsoft Teams

Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel PDF Drukuj Email
niedziela, 17 listopada 2019 14:47

13 listopada 2019 roku mieliśmy zaszczyt gościć w murach naszej szkoły wyjątkową pisarkę, czarodziejkę słowa - panią Annę Czerwińską – Rydel, która odwiedziła nas w towarzystwie swojej psiej pupilki – Muzy.

Pani Anna Czerwińska - Rydel jest muzykiem, pedagogiem, autorką 40 książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej, pomysłodawczynią i twórczynią serii biograficznych powieści dla dzieci i młodzieży o wielkich postaciach. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiej Sekcji IBBY, a w swoich książkach i opowiadaniach pisze o ludziach z pasją, problemach dzieci, rodzinie, samotności, potrzebie bliskości, zrozumienia, miłości, a przede wszystkim o muzyce. Na stałe mieszka w Gdańsku. Ma dwójkę dorosłych dzieci. Przez wiele lat pani Ania współpracowała z radiem, tworząc m. in. słuchowiska dla dzieci. Pisarka doceniana jest w kraju i za granicą. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i studentami, prowadząc zajęcia muzyczne, pedagogiczne i terapeutyczne. Została Kawalerem Orderu Uśmiechu.

Bohaterami spotkania byli słynni Polacy – Janusz Korczak, Wanda Rutkiewicz, Jerzy Kukuczka, Fryderyk Chopin. Pisarka mówiąc o swoich książkach i ich bohaterach, oczarowała słuchaczy licznymi anegdotami i ciekawostkami. Uczestnicy spotkania z prawdziwym zainteresowaniem słuchali naszego magicznego gościa, zadawali mnóstwo pytań dotyczących początków pracy autorki i jej pierwszych prób literackich. Uczniowie z wielką uwagą chłonęli każde słowo, a czas spotkania za szybko przeminął. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudził towarzyszący pisarce pies Muza. Na zakończenie wszyscy otrzymali zakładki z autografem Anny Czerwińskiej – Rydel. Była też możliwość zakupu książek pisarki z osobistą dedykacją oraz zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia. Dla wszystkich uczestników było to pełne wrażeń spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci !

Dwa spotkania autorskie były możliwe dzięki hojności Rady Rodziców, za co szczególnie dziękujemy, gdyż inwestycja w tak wartościowe doświadczenia wzbogaca świat przeżyć najmłodszych czytelników.

Mateusz Błażejewski

Poprawiony: niedziela, 17 listopada 2019 14:51