Projekt Zdalna Szkoła

Opowiedz nam, moja Ojczyzno

Jak matka dzieciom ciekawym,

O latach znaczonych blizną

O wiekach chwały i sławy.

Z okazji kolejnej, już 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole odbył się uroczysty apel „Polska droga do wolności”. Uczniowie z klasy 8a, 7a i 6d recytowali wiersze patriotyczne wybitnych Polaków. Prowadzące Teresa Wiatrowska i Zuzanna Szulc przedstawiły rys historyczny zmagań patriotów o odzyskanie niepodległej Polski oraz poprowadziły widzów przez kolejne przystanki na drodze do wolności. Chór szkolny pod batutą Pani Katarzyny Kozak wyczarował dla nas koncert pieśni patriotycznych. Usłyszeliśmy: Rotę, Piechotę, Taki kraj, Rozkwitały pąki białych róż. Tuż przed apelem wszyscy zebrani zaśpiewali 4 zwrotki polskiego hymnu. Na apelu obecni byli harcerze z IV Szczepu „ Zawiszacy”im. Szarych Szeregów wraz z Komendantką Hufca Panią Bożeną Wojciechowską.

Niezwykłe dekoracje i „drogę do wolności” przygotowała Pani Halina Leńska, Pani Joanna Pląskowska i Pani Paulina Siwek

Ojczyzna to dom, o który każdy obywatel powinien dbać. Jak pisał słynny poeta-Cyprian Kamil Norwid: „ Ojczyzna, to nasz zbiorowy obowiązek”. Ojczyznę trzeba kochać, szanować, troszczyć się o nią tak, jak  o matkę. Ważne jest pielęgnowanie tradycji, kultury, dbałość o język. Nasi rodacy oddali życie za naszą Ojczyznę. Za to, abyśmy mogli cieszyć się wolnością.

Nie ma nic cenniejszego nad wolność-wolność bycia człowiekiem!

Apel przygotowały: Pani Joanna Masianis i Pani Joanna Głębocka.

Poprawiony: poniedziałek, 18 listopada 2019 17:11

Edukacja ekologiczna