Programowanie z Ozobotem PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 listopada 2019 17:38

15 października 2019r. podczas trwania Europejskiego Tygodnia Kodowania odbyły się zajęcia z programowania dla uczniów z klasy IV b. W trakcie lekcji uczniowie dowiedzieli się, co to jest Ozobot oraz jaka jest zasada jego działania . Następnie przy pomocy karty kodów tworzyli trasy dla Ozobota. Mały robot za pomocą czujników rozpoznawał, kiedy na białej kartce pojawiała się czarna linia, po której poruszał się w sposób ciągły, a kiedy pojawiały się sekwencje kolorów, w których zakodowane były różne zadania, np. jedź wolno, jedź szybko, jedź prosto, rotacja, skręć w prawo, zawróć, pauza wtedy robot wykonywał zaprogramowane polecenia. Uczniowie klasy 4b mogli przekonać się, że programowanie to przede wszystkim twórcze myślenie, kreatywność, współpraca w parze lub grupie, tworzenie algorytmu działania Ozobota, a następnie testowanie przebiegu działania, które zostało zaplanowane.

Zajęcia wzbudzają wśród uczniów wiele pozytywnych emocji.