forex trading logo

Zdalne nauczanie

Projekt Zdalna Szkoła

Microsoft Teams

E-dziennik

Pomóż Szkole...

Szkolne akcje/projekty

Pomoc Afryce

Doradztwo zawodowe

#Moleksiążkowepolecają

szef kuchni poleca


gimnastyka korekcyjna

LogowanieRODO

Programowanie z Ozobotem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 04 listopada 2019 17:38

15 października 2019r. podczas trwania Europejskiego Tygodnia Kodowania odbyły się zajęcia z programowania dla uczniów z klasy IV b. W trakcie lekcji uczniowie dowiedzieli się, co to jest Ozobot oraz jaka jest zasada jego działania . Następnie przy pomocy karty kodów tworzyli trasy dla Ozobota. Mały robot za pomocą czujników rozpoznawał, kiedy na białej kartce pojawiała się czarna linia, po której poruszał się w sposób ciągły, a kiedy pojawiały się sekwencje kolorów, w których zakodowane były różne zadania, np. jedź wolno, jedź szybko, jedź prosto, rotacja, skręć w prawo, zawróć, pauza wtedy robot wykonywał zaprogramowane polecenia. Uczniowie klasy 4b mogli przekonać się, że programowanie to przede wszystkim twórcze myślenie, kreatywność, współpraca w parze lub grupie, tworzenie algorytmu działania Ozobota, a następnie testowanie przebiegu działania, które zostało zaplanowane.

Zajęcia wzbudzają wśród uczniów wiele pozytywnych emocji. 

Mini galeria 2

  • Photo Title 1
  • Photo Title 2
  • Photo Title 3
  • Photo Title 4
SLIDESHOW PRO MODULE BY JT

Biuletyn Informacji Publicznej

Bezpieczny Internet

Innowacje szkolne

Orły Edukacji 2019

JESTEŚMY
Edukacja ekologiczna

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 281 gości 


Wydarzenia szkolne

Mini galeria 3


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.