Projekt Zdalna Szkoła

Microsoft Teams

Z wizytą w Szkole Policji PDF Drukuj Email
sobota, 19 października 2019 08:05

W dniach 15 i 17 października uczniowie klas I-III byli z wizytą w Szkole Policji. Celem wizyty było pogłębianie wiedzy odnośnie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz poznanie pracy funkcjonariuszy policji. Przewodnikiem dzieci po szkole była pani Rzecznik Prasowy aspirant Magdalena Pałys. Dzieciom towarzyszył również specjalista BRD WORD pan Ireneusz Michniak.

Na dzieci czekało wiele niespodzianek. W policyjnej bibliotece uczniowie pogłębiali wiedzę o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię, o konieczności zakładania kasku na głowę podczas jazdy na rowerze czy hulajnodze, o znaczeniu odblasków i kamizelek odblaskowych.

W szkolnej galerii sztuki dzieci obejrzały wystawę maskotek policyjnych, w sali daktyloskopii zapoznały się z technikami ujawniania śladów i wykonały odcisk swojego palca.

Uczniowie mieli również okazję „podglądania” nauki przyszłych policjantów w zabezpieczaniu śladów przestępstw w zaimprowizowanym sklepie, aptece, i w mieszkaniu.

Wielu uczniów zadeklarowało chęć bycia w przyszłości policjantem.

Edukacja ekologiczna

Imprezy klasy I-III