Brawo Prymusi... PDF Drukuj Email
poniedziałek, 24 czerwca 2019 09:17

W środowe popołudnie prezydent Piotr Głowski spotkał się z prymusami wszystkich pilskich szkół podstawowych i klas gimnazjalnych, laureatami wojewódzkich konkursów przedmiotowych i najzdolniejszymi sportowcami. W spotkaniu, które odbyło się w Sali Miejskiej, uczestniczyli również rodzice, dyrektorzy szkół, wychowawcy i trenerzy. Urząd miasta i Radę Miasta Piły reprezentowali również: Maria Kubica - przewodnicząca Rady Miasta Piły, Kama Frąckowska-Pilarska - radna Rady Miasta Piły oraz Krzysztof Szewc - zastępca prezydenta Miasta Piły.

Wyróżnieni otrzymali listy gratulacyjne i drobne nagrody. Większość z nich we wrześniu odbierze również doroczne nagrody finansowe dla uzdolnionych uczniów. Laureaci konkursów z przedmiotów ścisłych otrzymali zaproszenie do uczestnictwa w projekcie „Akademia Młodych Odkrywców”. Podczas podsumowania prezydent pogratulował młodym pilanom osiągniętych sukcesów, a nauczycielom i rodzicom podziękował za wsparcie, jakie dorośli okazali swoim podopiecznym.

Prymusi - szkoły podstawowe:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica - Aleksandra Kurkiewicz
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich - Aleksandra Sarnacka
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Brzechwy - Aleksandra Bisingier
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika - Pola Pierzyńska
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Dzieci Polskich - Daniel Dębicki
Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich - Gabriela Kubera
Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza - Antonina Kopka
Szkoła Podstawowa nr 11 im. Dzieci Polskich - Martyna Budniok
Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka - Julia Maria Kijek
Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio - Laura Konarska
Szkoła Podstawowa Społecznego Towarzystwa Oświatowego - Marcin Łukasiewicz