Koncert kolęd PDF Drukuj Email
niedziela, 10 lutego 2019 09:55

W piątek 1 lutego 2019 roku odbył się w naszej szkole koncert kolęd w języku angielskim, niemieckim i polskim. Uczniowie klas czwartych i piątych mieli możliwość posłuchania utworów świątecznych przygotowanych przez swoich starszych kolegów i koleżanki. Z wyśpiewanych piosenek dowiedzieli się m.in. jak wyglądają przygotowania do świąt, ile radości i nadziei wiąże się z narodzeniem Dzieciatka Jezus. Do koncertu uczniów przygotowały panie Katarzyna Kozak, Sylwia Surdykowska oraz Marzena Zawadzka

Zdjęcia z koncertu ma Paulina Siwek

W poniedziałek 5 grudnia 2018 roku odbył się w naszej szkole wieczorek poezji w języku angielskim i niemieckim. W blasku świec uczniowie recytowali wiersze o tematyce jesiennej. Przedstawili wszystkie aspekty jesieni, od tej słonecznej, przepełnionej żółtymi, pomarańczowymi, czerwonymi i brązowymi kolorami do tej ponurej, deszczowej, melancholijnej. Opowiadali o zaletach i wadach tej pory roku, o  sposobie postrzegania jej przez poetów z krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Wieczorek przygotowały panie Magdalena Streich i Sylwia Surdykowska.