Rocznica 17 września 1939 PDF Drukuj Email
sobota, 29 września 2018 07:43

Uroczystości 100-lecia ZIW RP oraz 79. rocznicy agresji ZSRR na Polskę

Wrzesień to miesiąc szczególny dla nas, Polaków, dla naszej pamięci historycznej i tożsamości narodowej. Wrzesień to miesiąc rocznic niezwykle dramatycznych wydarzeń w historii naszego kraju. 1 września 1939 roku armia Niemiec hitlerowskich napadła na nasz kraj. W ten sposób rozpoczęła się wojna, która w krótkim czasie ogarnęła cały świat.

Kiedy wszyscy Polacy myśleli, że najgorsze już nastąpiło, kiedy mordowana i gnębiona ludność cywilna szukała ucieczki przed nazistami na wschodzie, 17 września nadszedł kolejny cios – Armia Czerwona na rozkaz Stalina przekroczyła granice naszego kraju.

Obchody 79 rocznicy radzieckiej inwazji odbyły się pod pomnikiem Ofiar Stalinizmu. Uczestniczyła w nich klasa VIII a wraz z wychowawcą. Nasza szkoła przygotowała także program artystyczny.

Poprawiony: niedziela, 30 września 2018 08:18