Bezpieczna droga do szkoły PDF Drukuj Email
środa, 18 października 2017 16:15

W ramach akcji „ Bezpieczna droga do szkoły” 10.10.2017r. uczniowie klas 1a i 1b razem z wychowawczyniami odwiedzili Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile. Starszy specjalista BRD pan Ireneusz Michniak zapoznał dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach oraz koniecznością stosowania elementów odblaskowych na odzieży i plecaku w drodze do i ze szkoły. Wszyscy uczniowie na specjalnie przygotowanych pasach ćwiczyli samodzielne przechodzenie przez jezdnię. Dodatkową atrakcją była wizyta siatkarek Enea PTPS Piła Emilii Szubert oraz Jessicy Walker. Pilskie siatkarki  pomagały wręczać opaski oraz wycinać samoprzylepne elementy z folii odblaskowej. Chętnie odpowiadały na pytania dzieci, rozdawały autografy i pozowały do wspólnych zdjęć. Na zakończenie spotkania uczniowie udali się do miasteczka ruchu drogowego przy WORD, gdzie oglądali znaki drogowe i  praktycznie ćwiczyli bezpieczne przechodzenie przez jezdnię.

Imprezy klasy I-III