Lepsza Szkoła PDF Drukuj Email
środa, 28 stycznia 2015 13:32

Projekt edukacyjny LEPSZA SZKOŁA trwa od 2002 roku. Dotychczasowe jego edycje zgromadziły ponad 113 tysięcy nauczycieli i 9 milionów uczniów.

Główne cele projektu:

• badanie efektywności nauczania,
  • podniesienie poziomu kształcenia,
  • przygotowanie do egzaminów zewnętrznych.

Szkoła Podstawowa nr 4  bierze w nim udział od roku szkolnego 2010/2011. Projektem objęty jest przedmiot matematyka w klasach IV - VI. W bieżącym roku szkolnym program realizują nauczyciele matematyki: Barbara Mużelak, Irena Rotkiewicz, Janina Król.

Dzięki standaryzowanym testom („na wejście”, w połowie i na końcu roku szkolnego) nauczyciele mają możliwość stałej i rzetelnej oceny postępów poszczególnych uczniów w ciągu kolejnych lat nauki matematyki.

Uczestnicy LEPSZEJ SZKOŁY:

• otrzymują specjalistyczne testy badające kompetencje uczniów,
  • porównują wyniki poszczególnych uczniów w danej klasie (tzw. raporty indywidualne) oraz klas w danej szkole
  • porównują wyniki klasy z wynikami uczniów z danego województwa i z całej Polski,
  • pokazują, które z typów zadań sprawiają uczniom najwięcej trudności,
  • dobrze planują swoją pracę na cały rok szkolny,
  • otrzymują zaświadczenie o udziale w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym.,
  • mają możliwość prezentacji wyników na wywiadówkach oraz na radzie pedagogicznej.

Link do portalu "Lepsza Szkoła"

Poprawiony: środa, 28 stycznia 2015 13:36